CASE
Välkommen till fredag!

Vi är helt övertygade om att i denna värld, där allt fler företag levererar samma typer av produkter eller tjänster, så är de emotionella värdena det starkaste vapnet vi har, och det är just därifrån vi arbetar med kommunikationen. Vårt största drivmedel är att skapa kommunikation som berör på riktigt och som hjälper våra kunder att göra bättre affärer. Detta kan bland annat ta sig uttryck i innovativa reklamkampanjer, grafisk formgivning, filmer, digitala tjänster eller fysiska möten.

Har du samma övertygelse som oss? Hör av dig så tar vi en kaffe, smoothie, islatte eller te och berättar hur vi kan hjälpa dig.

OM OSS

FREDAG grundades redan 1999 och har sedan starten kopplat samman företag med deras kunder och skapat kommunikation som berör och förför. Vi är ett gäng kommunikationskonsulter med stor passion för att bygga relationer, mätta vår nyfikenhet och ständigt på jakt efter att göra det ännu bättre nästa gång…. Vi vill vara en del av våra kunders vardag men ändå så pass mycket utanför så att vi kan vara den externa rösten med andra glasögon. Det vi har gemensamt är att skapa hållbara och värdefulla lösningar tillsammans.

Vid val av namn på byrån frågade vi oss själva ”vad blir människor glada av?” och svaret blev då: fredagar! Så Fredag fick det bli, för vi gillar många saker, men kanske mest av allt att göra människor glada.

kunder
Team
christina@fredag.se

Christina Axhede

CEO/Strategic Director /Partner
axhede@fredag.se

Niklas Axhede

Creative Director/Partner
algot@fredag.se

Algot Wikström

UX Designer
albin@fredag.se

Albin Sköld

Grafic Designer
paul@fredag.se

Paul Nemorin

Content Creator
felicia@fredag.se

Felicia Munge

Event Coordinator -LIA
Hitta oss
Sockerbruket 17, 414 51 Göteborg

070-945 41 71 / info@fredag.se
© Copyright 2020 Fredag CBWP. All rights reserved.